BELEDİYE İŞ ZİYARETİMİZ SAFLARI SIKILAŞTIRIN ÇOCUKLAR BU KAVGA FAŞİZME KARŞI  
Daha Gün O Gün Değil, Derlenip Dürülmesin Bayraklar. Safları Sıkılaştırın Çocuklar;Bu Kavga Faşizme Karşı,Bu Kavga Hürriyet Kavgasıdır. İl Başkanımız Necati Tığlı, Belediye İş Sendikası Başkanı Halil Yeşiltepe, İşçi Temsilcilerimiz ve Alın Teri Emeğin Öz Gücü İşçi Taşeron Dostlarımız İle Başkanlık Sistemi Üzerine Örgütsel Birlikteliklerimiz Üzerine Konuştuk.
16.02.2017
190
Yazı Boyutu: A- A+
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker ve Yönetimi, CHP Giresun İl Başkanı Necati Tığlı ve Yönetimi’nden oluşan bir ekiple 16 Nisan 2017’de yapılacak Referandum süreciyle ilgili STK’ları ve sendikaları ziyaret ve bilgilendirme amaçlı çalışmalarını bugün 12:00’de Belediye-İş Şube Başkanlığı’nı ziyaret ederek başlattılar.

STK ve sendikaları ziyaretlerinde bu Referanduma neden HAYIR oyu vereceklerini ve toplumun tüm kesimlerinin de neden HAYIR demesi gerektiğini anlatacak olan CHP Heyeti, bu çalışmalar için STK ve sendikalardan destek isterken onların da görüş, öneri ve dileklerini dinleyecekler ve gittikleri her kurumda bu ülke ve millet için en HAYIRLISININ HAYIR olacağını belirterek bu mücadelede birlikte hareket etmenin yol ve yöntemlerini paylaşarak HAYIR için tek adam rejimine karşı çıkmak, demokrasi ve üniter devletin geleceğine bir taş da kendilerinin koyması ve bu çalışmalarda kendilerine destek verilmesini, yardımcı olunmasını talep edecekler.

Bu çalışmayla ilgili CHP Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker; “Bu Referandum bir parti meselesi değil; başta halkımız, işçimiz, emekçimiz, kadınımız, köylümüz, memurumuzla toplumun tüm kesimleri için nasıl bir gelecek, nasıl bir ülke ve cumhuriyet rejiminin oylanacağı, geleceğin ipotek altına alındığı, özgürlüklerin tek adamın insafına bırakılmak istenen bir seçim olacak” derken şu görüşlere de yer verdi:

“Tüm Giresun kamuoyuna sesleniyorum; verdiğiniz oyla ya AKP ve yandaşlarıyla tek adamlı bir ülkenin kapıkulları olacaksınız ya da özgür ve demokratik bir ülkenin özgür bireyleri olacaksınız. Cevabınızı sandıkta verin. Verdiğiniz karar sizin için, çocuklarınız için, geleceğiniz için, ülkeniz için, milletiniz için ne olursa olsun HAYIRLI olsun.”