BU BAŞKANLIK SİSTEMİ HALKIMIZIN ONAYINDAN GEÇMEZ  
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Gençlik Kolları, yaklaşan Referandum öncesi esnaf ziyaretlerine devam ediyor.
16.02.2017
280
Yazı Boyutu: A- A+
CHP Giresun Gençlik Kolları İl Başkanı Hazer Hindpak, yapılan ziyaretler ili ilgili şu bilgileri paylaştı:

“Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Gençlik Kolları İl Başkanlığı olarak, Merkez İlçe Gençlik Kollarımız, Bulancak ilçemizden genç kardeşlerimiz ile esnaflarımızı ziyaret ederek kendilerine hayırlı işler diledik.

Misafir olduğumuz esnaflarımızın büyük bir çoğunluğu ekonomik olarak zor durumda olduklarını, iktidardan can simidi beklediklerini, yoksa boğulmak üzere olduklarını ifade ettiler.

Yaklaşık 2 ay sonra önlerine konulacak Anayasa değişikliği ile ilgili sohbetlerde bulunduğumuz esnaflar, değişikliğin Anayasa değişikliğinden ziyade adı üzerinde Başkanlık Sistemine dayalı rejim değişikliği olduğunu ifade ediyorlar.

İktidarın veya siyasilerin kendilerine dayalı değişiklikler ile değil de, halkın ta kendisini başta esnafı ilgilendiren yaralarını saracak, ülkede istihdamı, barışı, refahı ve umudu sağlayacak işlerle gelmelerini belirtiyorlar.

Biz gençler şimdinin gençleri ve gelecek kuşakların yaşanılabilir bir ülkede hayatlarını sürdürebilmek adına, demokrasiye, cumhuriyetin temel değerlerini, Mustafa Kemal Atatürk’ün biz gençlere emaneti devrimlerine sonuna kadar sonsuza kadar savunmak, korumak ve kollamak için gür bir sesle tek bir güç olarak haykıracağız hayır hayır hayır…

Konu bir siyaset meselesi, siyasi parti sevdası, lider aşkı değildir bizler için, konu halkı her türlü dalavere ile kandırarak, kandırıldık diyenlere karşı özgür, adil, refah bir geleceğin var veya yok olma meselesidir.

“Bu başkanlık sistemi bu halkın, bu milletin ve biz gençlerin onayından geçmez.”