CHP Merkez İlçe Başkanına sözlü basın açıklamasından soruşturma  
CHP Merkez İlçe Başkanına sözlü basın açıklamasından soruşturma CHP Giresun Merkez İlçe Başkanı hakan Türker, bir süre önce TRT’nin belgesel kanalında yayınlanan Osman ağa belgeseli ile ilgili yaptığı sözlü basın açıklaması nedeni ile ilgili olarak OHAL kapsamında KHK’lere aykırı hareket etmek gerekçesiyle hakkında açılan soruşturma nedeni ile ifade verdi.
25.03.2017
249
Yazı Boyutu: A- A+

Türker konuya ilişkin yaptığı açıklamada” Bizler ve şahsım Türk milletine, devletine ve kanunlarına yürekten bağlı kişileriz. Milletimize ve devletimize karşı yapılan her türlü hadsizliğin, kalkışmanın, itibarsızlaştırmanın karşısında olduk ve olmaya da son nefesimize kadar devam edeceğiz. Bu kapsamda demokratik hakkımız olan Anayasal değerler ile koruma altına alınmış kanun hükmünde kararnameler ile engellenemeyecek, vatanımızın ve milletimizin menfaatine olan her sözü de gür bir sesle söylemeye devam edeceğiz.

Bağımsız Türk yargısının da hakkımızda vereceği her türlü karar başımızın üstündedir. Ayrıca OHAL kapsamı süreci içerisinde adalet sarayı önünde şehrimizin toplantı, gösteri ve yürüyüş güzergahları dışında da birçok toplantı ve yürüyüşün yapıldığı ilgililer hakkında da her hangi bir soruşturmaya gerek duyulmadığı sıcağı sıcağına hafızalarımızdadır” dedi.