SEÇMEN KÜTÜĞÜ BAŞVURU VE İTİRAZLARI SON TARİH 26 ŞUBAT  
CHP Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker yaptığı yazılı açıklamada seçmen kütük kayıt başvurusu ve itirazların 26 Şubat tari
20.02.2017
193
Yazı Boyutu: A- A+

CHP Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker yaptığı yazılı açıklamada seçmen kütük kayıt başvurusu ve itirazların 26 Şubat tarihinde sona ereceğini hatırlatarak, konu ve çalışmaları hakkında bilgilere yer verdi.

                Türker; “siyasi tercihi ne olursa olsun başta üniversite öğrencileri ve hemşerilerimiz Anayasa değişikliği başkanlık sistemini içeren 18 maddenin içeriğine, ülkemiz ve milletimizin geleceği açısından bakmalı ve bu doğrultuda 16 Nisan Pazar günü gerçekleştirilecek referandumda, nasıl yaşamak ve nasıl yönetilmek istediğini oylamalıdır” dedi.

                “Bu kapsamda üniversite öğrencisi dostlarımızın, hemşericiliğin ilk açılımı ve buluşma noktası olarak gördüğümüz, 100 bin sınır nüfus dinamiklerine de katkı sağlaması amacıyla 13 aydır kendimize hedef koyarak ikametgahlarını yaşadıkları yer olan şehrimize aldırmanın mücadelesinde ve kayda değer başarısındayız.

                Ülkemizin tümünün, hatta doğmamış çocuklarımızı ve torunlarımızın geleceğini ilgilendiren bu referandumda herkesi siyasi tercihlerini bir yana bırakarak, millet ve memleket adına sandığa giderek HAYIR demeye davet ediyorum.

                Başta üniversite öğrencisi dostlarımızın www.secmen.ysk.gov.tr ve www.ysksecmensorgulama.html adreslerinden oy kullanacakları yerin neresi olduğuna bakmalarını, referandum günü olan 16 Nisan Pazar günü muhtemel bulunacakları şehri baz alarak seçmen kayıtlarını o adreslere aldırmaları için de çalışmalar yapıyoruz.

                Üniversite yerleşkelerine astığımız uyarıcı nitelikteki pankartlar, kampus önlerinde açtığımız standlar öğrenci dostlarımızın kaldığı KYK ve özel yurtlarda yaptığımız toplantı, ziyaret, pankart, el ilanı, sticker çalışmaları ile bu tarihin en son gün 26 Şubat Pazar olduğunun vurgusunu yapıyoruz.

                Öğrenci dostlarımızın bağlı bulunduğu üniversitenin öğrenci işlerinden alacağı ıslak imzalı öğrenci belgesini, yurtta kalıyorsa yurt müdürlüklerinden belge, evde kalıyorsa ikametgah belgesi veya adına kayıtlı bir fatura, bu şıkların dışında başka bir yerdeyse kaldığı evin ev sahibinin bire bir beyanı ile önce Nüfus Müdürlüklerine ve sonrasında İlçe Seçim Kuruluna başvuruya, gelecek güzel günler adına rica ediyorum” ifadelerine yer verdi.