VALİ SAYIN KARAHAN’A ZİYARET 657 TABİ MEMURLAR SİYASİLER GİBİ DAVRANIYOR  
Valimiz Sayın Hasan Karahasan’ı Makamında Ziyaret Ettik. Büyükşehir Dedikodularını,Elmatepe Minegara, Özel İdare Binası,Sağlık ve Karayolları Hizmetleri,İlimiz Ekonomisi Başta Olmak Üzere Referandum Sürecinde 657 ye Tabi Şehrimizde İl Müdürlükleri Görevlerinde Bulunan Kamu Görevlilerinin,Makam ve Kurum Personellerini Kullanarak Başkanlık Sistemi Oylaması Üzerine Yaptığı Taraflı, Yanlı Sosyal Medya Paylaşımları ve Videoları Hakkında Konuştuk.
16.02.2017
227
Yazı Boyutu: A- A+
Türker açıklamasında; Sayın Valimizi makamında ziyaret ettik. Kendisine nezaketi ve samimi yaklaşımları için öncelikle tüm kamu kurum ve yetkililerinin tarafsızlık ilkesini ön planda tutarak hareket etmelerini sağlaması ricasında bulunduk. Şehrimizde bir İl Müdürünün devletin makamında, devletin kurumunun personellerini yanına alarak, Başkanlık sistemini destekleyen bir video çekerek, evet propagandası yapmasının, başta 657 devlet memurları kanunun da, vicdanın, ahlakın, etik değerlerin de, tarafsızlık ilkesinin de hiçbir yanı ile bağdaşmadığını ifade ettik” dedi.


Türker görüşme sonrasındaki açıklamasında şunları söyledi” Yine aynı zamanda adeta yılan hikayesine dönen İl Özel İdare binasının akıbetini, bu binanın kamu kurumları tarafından kullanılmasından ziyade istihdama yönelik şehrimizin markalaşmasına katkı sağlayacak komşu illeri olan insan ve turist akışını şehrimize çekecek şekilde değerlendirilmesinin önemini anlattık.  Sayın Valimiz fikirlerinin de bu doğrultuda olduğunu, 5 yıldızlı marka otel zincirleri ile görüşme içerisinde olduklarını ve mevcut binanın bu kapsamda değerlendirilmesinin şehrimize kayda değer katkılar sağlayacağını ifade etti. Giresun Orman İşletme Müdürlüğü ukdesinde olan Elmatepe Minekara’da bulunan eşsiz doğa güzelliklerine sahip olan, bölgede bulunan güzergah üzeri yaylalarımızla da bütünleşerek turizm cazibe merkezi alanı haline gelebilecek alanın içler acısı durumunu, mevcut tesisin işletilmediğini ve insanlar tarafından talan ve tahrip edildiğini, bu konu hakkında hassasiyetlerini beklediğimizi belirttik.

Kendileri de konuyu hemen masaya yatıracaklarını ve bu alanın turizm sektörüne, yayla turizmine kazandırılmasına tüm desteklerini vereceklerini belirtti.

Birçok konuda yaptığımız fikir alışverişlerinin ve tespitlerinin sonuçlandırılması için istişare halinde olmamız kararıyla sonuçlanan görüşmemizin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.