ÖĞRETMENLER; BAŞ ÖĞRETMEN ATATÜRK’ÜN YOLUNDAYIZ  
CHP Merkez İlçe Örgütü olarak partimiz üyesi emekli öğretmenlerimizin de katılımıyla birlikte, öğretmenevinde bulunan değerli eğitimcilerimizle buluştuk. Başta hayatın tüm zorluklarına rağmen ayakta kalmaya çalışan, ekonomik sıkıntılarla birlikte yaşam standartlarına denk gelmeyen emekli maaşları ile zorlu bir mücadelede olan öğretmenlerimize seslendik.
06.03.2017
173
Yazı Boyutu: A- A+

CHP Merkez İlçe Örgütü olarak partimiz üyesi emekli öğretmenlerimizin de katılımıyla birlikte, öğretmenevinde bulunan değerli eğitimcilerimizle buluştuk.

                Başta hayatın tüm zorluklarına rağmen ayakta kalmaya çalışan, ekonomik sıkıntılarla birlikte yaşam standartlarına denk gelmeyen emekli maaşları ile zorlu bir mücadelede olan öğretmenlerimize seslendik.

                Siyasi iktidarın 15 yıllık tek başına iktidarı döneminde gerçekleştiremediğinin yanı sıra 15 Temmuz hain darbe girişimi ve sonrasında da bazı şeylerden ders almamış olduğunu görüyoruz. Ülkeyi 15 temmuz kalleş darbe sürecine götüren, eğitim sisteminin de içinde bulunduğu torpilci, benim adamım, liyakatsiz atama ve görevlendirme süreci genel olarak devam ediyor. İdeolojik hesaplarla devlet yönetilemez. Yıllardır atama bekleyen, emek veren, çeşitli sınavlara girerek başarı sahibi olmuş insanlar, uyduruk, beceriksiz metot ve yöntemlerle devre dışı bırakılamaz, hakları yenemez.

                Yılan hikayesine dönen bu icraatlarla birlikte okul koridorları eğitimin, bilimin, çağdaş ve ortak aklın yuvası olmaktan çıkarılarak, adeta parti şubelerine dönüştürülüyor.

                Parti dil ve telafuzlarında günümüzde yaygın olarak kullanılan reis kelimesi soruluyor ve aklınıza ne geliyor diye insanlara eğitim, öğretimin ve geleceğimizin mimarları öğretmen adaylarına test, ölçme ve değerlendirme aracı olarak kullanılıyorsa vay halimize.

                Mülakatları rezalete dönüştürerek, hiçbir terör örgütü yandaşlığı, desteği, sempatisi bulunmayan, tüm renklerin ve değerlerin adına sokakları çıkıp ellerinde Türk bayrakları ile eşit, adil bir yaşam isteyen insanlara hitaben gezi’ye gittiniz mi diye soruluyorsa vay halimize.

                Önce kendi ellerinizle cemaatlere teslim ettiğiniz sınav sistemlerini sorgulayın efendiler… hiçbir siyasi kanadına dokunmadığınız, partiniz içindeki hiçbir siyasiyi kanun önüne çıkartmadığınızı unutmadan, kayda değer kısmı dini duyguları okşanarak kullanılmış insanların, öğretmenlerin üzerinden elinizi çekin.

                Oturun, önce emeklilerimiz, öğretmenlerimiz ne durumda ona bakınız. Hayatını gelecek nesillere adamış emekli öğretmenlerimiz, üç kuruşluk banka promosyonları için neler çekiyor ona bakınız.

                Çıkmışsınız bir de yok sistem, yok rejim. 15 yıllık iktidar siz değilmişçesine, başkanlık sistemi gelirse yok şöyle iyi olacak, yok böyle iyi olacak boş nutukları. Cumhuriyetini atalarından emanet almış öğretmenlerimiz, baş öğretmenin emanetine ihanet ederek bu güzel ülkeyi ve geleceğini size teslim eder mi sanıyorsunuz?