TAŞINIYOR MUSUNUZ ?  
AKP iktidarının ekonomik konulardaki hünerli ellerini yerel yöneticilerinden de beklemek, sanırım hayalperestlik olmaz. Bu kapsamda bu satışlar eğer bu şehirden top yekün taşınmıyorlarsa borç batağından kurtulmaktır, bütün şehir hayali ve hedefi ile bu değerleri kaçırmaktır.
05.01.2018
206
Yazı Boyutu: A- A+

Türker yaptığı yazılı açıklamada, "2017 yılının son gününün arifesinde Keşap, Bulancak, Tirebolu, Şebinkarahisar, Yağlıdere, Güce, Dereli ve Merkez ilçemizde on noktada, hizmet binası, ev, garaj, arsa, bahçe, lojman, dükkan, bina niteliği taşıyan tahmini ihale bedeli toplamda 15 milyon olan taşınmaz mal satışı da bunun şehrimizde yaşanan acı bir gerçeğidir. Bunlardan 6 adet taşınmazın satışı 8.900 milyon bedelle gerçekleştirilmiş, artık AKP’li belediyelerin, beton firmalarının, şahıslar ve emlak ticareti ile uğraşan müteşebbislerin himayesine girmiştir. Geriye kalan taşınmazlar içinde tahmini bedelle taşınmaz mal satışı ihalesinde alıcı çıkmadığı için, 15 günlük yasal süre bitişinde, pazarlık usulü ile satılmasına karar verilmiştir.

AKP iktidarı döneminde gerçekleştirilen ve Cumhuriyetimizin kazanımları olan birçok milli değerlerimizin özelleştirme talanı adı altında satışına dur dedik ama engel olamadık. Şimdi de ülkemizin dört bir yanında ve şehrimizin birçok bölgesinde başta İl Özel İdarelerinin taşınmaz mal ve araç satışına şahit oluyoruz. Adeta yangından mal kaçırırcasına, adeta sebep oldukları borç batağından kurtulabilmek adına hemen hemen her ilçemizde satışlar gerçekleştiriyorlar.

İl Özel İdaresi meclisi başkanlığınca da kamuoyuna bu bina satışlarından 20 milyon gelir hedefledikleri zaten beyan edilmiştir.

Ayrıca ekonomik ömrünü doldurmuş diye tabir ettikleri İl Özel İdaresinin birçok iş makinesinin arap saçına dönen şehrimizin değeri otel binası diye adı çıkmış eski il özel idare binasının, ekonomik değerinin yanında, doğa mirası olan Kerasus dinlenme tesislerini kapsayan alanın ve şehrimiz ilçelerinde birçok yerin taşınmaz mal satışı içinde bedel tespit komisyonunun ve İl Özel İdare yetkililerinin harıl harıl çalıştığı bilinmektedir.

Bu satışların birçoğunun yandaş firma ve şahıslara, İl Özel İdaresinin borç batağından kurtulmak adına alacaklılara, adrese ve tutara teslim satıldığı söylentisi ve tespitleri ise kamuoyunun vicdanında derin bir yara oluşturmuştur. Bu bilgiler ve belgelerde tarafımızca kamuoyu ile paylaşılacaktır.

AKP iktidarının ekonomik konulardaki hünerli ellerini yerel yöneticilerinden de beklemek, sanırım hayalperestlik olmaz. Bu kapsamda bu satışlar eğer bu şehirden top yekün taşınmıyorlarsa borç batağından kurtulmaktır, bütün şehir hayali ve hedefi ile bu değerleri kaçırmaktır. Ancak bilinmelidir ki, tarih bu eşsiz şehre ve insana hizmet eden biz vatansever, milliyetçi, devletçi, cumhuriyetçi ve Atatürkçü insanları ayrı yazacak, yalan, talan, dolan, sermaye ile kol kola hareket eden, şehrimizin değerlerini bir bir yok eden, AKP işbirlikçilerini ayrı yazacaktır” dedi.